Pozvánka na ŠKODA MTB Singletrack Maratón Košice...

20.08.2018
pozvanka-na-lkoda-mtb-singletrack-maraton-kosice-

 

1.septembra 2018 sa uskutoční už 15.ročník tohto jedinečného a obľúbeného podujatia. Tento krát aj ako Majstrovstvá SR v MTB maratóne .


 Pre skúsených bikerov je jasné o čo ide...ale čo je vlastne ten „Singletrack“ ?

 

 

Je to takzvaný jednostopový lesný chodník , akým sa stretávame väčšinou pri peších túrach.

šinou aj takto vznikajú. Peší turisti, poľovníci, cyklisti alebo zvieratá odbočia zo širokej lesnej cesty do lesa ( väčšinou aby si skrátil cestu) a prešlapú tak trávu, les. Stačí ak sa nájde zopár prenasledovateľov a zrazu je na svete chodník - singletrack.

V Košické lesy sú plné takýchto chodníkov a miestní bikeri ešte ku nim vybudovali aj oficiálne cyklotraily – KE.CY , ktoré sú označované za jedny z najlepších sietí cyklotrailov na Slovensku.

Pozvánka_na_ŠKODA_MTB_Singletrack_Maratón_Košice...

 

Organizátori maratónu sa uchopili tejto skutočnosti a šikovne pospájali chodníky, cyklotraily, cyklotrasy, lesné cesty s rekreačnými oblasťami okolia a vznikol v skutku jedinečný MTB Singletrack Maratón Košice.

Jedinečnosť oproti ostaným MTB maratónom je hlavne v tom že tých singlov je na každej trati približne 60% z celkových kilometrov ... To znamená že napríklad na 50km trase je to neuveriteľných 32 .

Z roka na rok tu preto chodí tá pravá bikerská komunita a čoraz viac elitných jazdcov aj zo zahraničia.
Trasu tohto maratónu viacerí označili ako najkrajšiu na Slovensku aj široko ďaleko.
Niet sa teda čomu čudovať že práve súčasťou tohto podujatia budú Majstrovstvá SR v MTB maratóne pre rok 2018.

Nie je to však len o pretekároch a výsledkoch.....

Organizátori prehlasuju že sa tu zabaví naozaj každý. Miestne singletracky totiž nie sú z tých extrémnych ale skôr zábavných a bezpečných. Najkratšia trasa je vhodná pre tých ktorí chcú niečo také skúsiť prvý krát. Tí skúsenejší si môžu vybrať z dlhších tratí ktoré sú aj technicky a fizicky náročnejšie.

Popri bojoch o Majstrovské tituly to bude klasický MTB maratón, otvorený pre všetky vekové kategórie a výkonnostné skupiny.

Pozvánka_na_ŠKODA_MTB_Singletrack_Maratón_Košice...


Najmenší bikeri od 1 do 14 rokov sa môžu vyblázniť na detských pretekoch ŠKODA Junior Race, ktoré sú súčasťou programu priamo v areáli na trávnatej ploche a Pump-Tracku. Naháňat ich bude maskot, medveď Kodiaq a pri trati bude postavený aj skákací hrad.

Pozvánka_na_ŠKODA_MTB_Singletrack_Maratón_Košice...

 

Najkratšia 20km trasa je navrhnutá tak, aby bola ľahko zvládnuteľná pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Prechádza cez najvyšší bod trasy, chatu Lajoška a nahliadne aj do ľahších singlov. Na tejto trase dokonca môžete štartovať po novom aj na elektrobiku.

50ka je tá pravá zábava, čo pravý biker nemôže vynechať . Čaká vás spomínaných 32km! singletrackov. Na tejto trati sú aj prémie. Na 7. km je Horská prémia Lajoška a na 30.km technická prémia „Kopec pravdy“, ktorý je krátky 100m úsek do kopca a pre možnosť vyhrať hodnotnú cenu, netreba byť najrýchlejší, stačí tento kopec vyšliapať v sedle bicykla. Všetky úseky trate sú upravené, vyčistené a značené tak aby boli bezpečné a zábavné aj pre menej skúsených bikerov.

Pozvánka_na_ŠKODA_MTB_Singletrack_Maratón_Košice...

 


Na jednookruhovej dlhej 80km trase sa nájdu všetci vytrvalci a praví maratónci. Tí, ktorí si zvolia tuto trasu si môžu vychutnať ešte aj najdlhší 6km dlhý singletrack - Poľovnícky chodník, ktorý je jedným z najstarších prírodných singletrackov v okolí. Výhľady na Košickú kotlinu a nedotknutú prírodu v chránenom území oblasti Čiernej Hory a Vysokého Vrchu sú garanciou na dokonalý bikerský zážitok.

 

Pozvánka_na_ŠKODA_MTB_Singletrack_Maratón_Košice...

 

Pre kluby, tímy a firemné partie je na 20 a 50km trati aj súťaž tímov. Do jedného tímu sa môže prihlásiť ľubovoľný počet jazdcov z danej trasy. Hodnotí sa výsledok 4 najlepších z tímu bez rozdielu pohlavia a kategórie.

Ked vás to baví, ostaňte až do nedele...

Pre tých, ktorí si chcú singletracky z preteku zopakovať alebo spoznať ešte ďalšie, zlepšiť si techniku alebo len stráviť ďalší príjemný deň na singloch, pripravili na nedeľu organizátori podujatia a samotní tvorcovia KE.CY trailov akciu s názvom „KE.CY SINGLETRACK TOUR“ .

Pozvánka_na_ŠKODA_MTB_Singletrack_Maratón_Košice...

 

Prihlasovanie už beží, očakáva sa rekordná účasť....

Prvých 500 prihlásených so zaplateným štartovným dostane bohatý štartovací balík zdarma.
Motiváciou a zaslúženou odmenou pre najlepších sú hodnotné ceny pre víťazov kategórií a prémií, ale určite aj finančné odmeny.
Hlavnou cenou v tombole, ktorá sa žrebuje z pomedzi všetkých účastníkov je reprosústava v hodnote 990€. Už tradične sú pripravené odmeny pre najmladšieho a najstaršieho pretekára(ku), pre najťažší bicykel na trati (mimo E-bike) a pre naj bikerku aj titul MISS Košický MTB maratón .

Pozvánka_na_ŠKODA_MTB_Singletrack_Maratón_Košice...


 

 

official aftermovie z 2017 :

 

Prihlásiť sa môžete tu

http://www.cyklopretekykosice.sk/sk/skoda-mtb-singletrack-maraton-kosice/prihlasenie

Pre viac informácií o podujatí kliknite na stránku www.cyklopretekykosice.sk alebo sledujte facebook (www.facebook.com/cyklopretekykosice ) aby Vám nič podstatné neušlo....


 

Program:


Piatok, 31.08.2018

18:00 – 21:00 prezentácia + fotenie pri velkom historickom plagáte + premietanie záberov z minulých ročníkov vo FamilyGym Oaza ( Kustrová 5. Košice )

Sobota, 1.09.2018

07:00 začiatok prezentácie v čajovni Jahodná

10:00 spoločný štart 80km a 50km 

11:30 spoločný štart 20km, Family, elektrobike

13:00 štart detských pretekov ŠKODA Junior Race

16:00 vyhlásenie víťazov Majstrovstiev SR v MTB Maratóne  

16:30 vyhlasovanie prémií a víťazov 15.MTB singletrack maratónu 

Nedeľa, 2.09.2018

9:00 - KECY Singletrack TOUR 
organizovaný výjazd inštruktormi KECY- Košické cyklotraily, po najkrajších singloch a cyklotrailoch v okolí Košíc.


 

Pozvánka_na_ŠKODA_MTB_Singletrack_Maratón_Košice...

Fotky Pozvánka na ŠKODA MTB Singletrack Maratón Košice...

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri